Warsztaty Feldenkraisa w Las Joga w Zalesiu Górnym – 08.10.2022 r.

Czym jest ciekawość? Czy jesteś w stanie się sama / sam zaskoczyć? Czy są obszary w Twoim ciele, ruchu, których jeszcze nie znasz? Chcesz poznać siebie jakiej jeszcze nie znałaś, nie znałeś? Już w najbliższą sobotę w Las Joga studio wraz ze Studio Feldenkraisa bedziesz miała / miał mozliwość, aby tego doświadczyć. Zapraszam!

Zapraszam na Warsztaty Metoda Feldenkraisa – TANIEC I RUCH

Widzimy się w Las Joga w Zalesiu Górnym

Metoda Feldenkraisa® oferuje unikalny i praktyczny sposób na pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału. Jest to metoda edukacyjna skupiająca się na nauce i ruchu, która może przynieść poprawę ruchu i lepsze funkcjonowanie.
Nazwa pochodzi od nazwiska jej twórcy, Moshe Feldenkraisa (1904-1984), inżyniera i fizyka oraz nauczyciela judo. Metoda Feldenkraisa jest jedną z dwóch obok metody Alexandra najbardziej znanych metod wychowania somatycznego. Metodę tę od dziesięcioleci stosują muzycy, sportowcy, tancerze, aktorzy, ćwiczący jogę, pilates i wszyscy, którzy zajmują się rozwojem osobistym.

Podczas całodniowego warsztatu zanurzymy się w praktyce metody Feldenkraisa. Uczestnicy poznają trzy lub cztery lekcje metody Feldenkraisa obejmujące zróżnicowane wzorce psychoruchowe w obszarze miednicy, obręczy barkowej, oraz klatki piersiowej, a następnie postaramy się ugruntować te doświadczenia w tańcu, ruchu spontanicznym wychodząc od prostych wydawałoby się funkcji ruchowych. Będzie to powrót do czasów dzieciństwa, kiedy kreatywność, otwartość i radość z odkrywania naszego ciała były udziałem każdego z nas.

Spróbujemy połączyć szósty zmysł z pamięcią ciała oraz myślą i świadomym działaniem; nie zapomnimy o oddechu, być może włączymy także głos. Wreszcie zajmiemy się codzienną medytacją, funkcjami takimi jak wstawanie, siadanie czy chodzenie, które, są początkiem wszystkich działań ruchowych i jak się okazuje, mogą być również obszarem badań i odkryć.
Jakie są korzyści?
• Ulga od napięcia mięśniowego, lepsze poznanie własnego ciała
• Łatwiejsze i pełniejsze oddychanie, metody radzenia sobie ze stresem poprzez ruch
• Większy relaks i dobre samopoczucie, oraz ćwiczenia medytacji ruchowej, którą można stosować na co dzień
• Lepsze wyniki w sporcie, tańcu, muzyce i działaniach performatywnych- rozwinięcie kompetencji psychomotorycznych
• Większa łatwość wykonywania codziennych czynności, większa świadomość ciała
• Zwiększona witalność, oraz świadomość pozwalająca lepiej radzić sobie z dolegliwościami psychosomatycznymi i stresem.
Z rzeczy praktycznych – będziemy pracować dużo z miednicą i stawami biodrowymi, a także klatką piersiową. Będą lekcje w pozycji leżącej i stojącej, oraz w przysiadzie. Będziemy się turlać po podłodze, będziemy tańczyć, weźmiemy udział w meditation walk, będziemy eksplorować ruch w różnych sytuacjach i jego aspektach, będziemy mierzyć się z ograniczeniami w obszarze zmysłów i przestrzeni. Będzie trochę relaksu i trochę wysiłku, trochę skupienia i trochę śmiechu. Wiele zależy od uczestników 🙂

Szczegóły wydarzenia:
Kiedy: 8 października 2022 r.
Godziny: 12:00-18:00 (w tym przerwa)
Koszt: 300 zł
Gdzie: Las Joga, ul. Rydzów 10, Zalesie Górne
Ilość miejsc: 10-12
Zapisy / szczegóły: Las Joga lub lassjoga@gmail.com tel. 608 689 500
Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł.
na numer konta mBank Las Joga Katarzyna Borowska mBank 68 1140 2004 0000 3302 8195 9271
Zwrot zaliczki możliwy w przypadku rezygnacji do dnia 5 października.

Co ze sobą zabrać: wygodny przyjemny strój, matę / koc – jeśli lubisz mieć swoje własne, bandamkę lub apaszkę, mały jasiek pod głowę, bidon z ulubionym napojem oraz przede wszystkim CIEKAWOŚĆ 😉 Jeśli aura pozwoli wyjdziemy na pół godziny na zewnątrz, zatem załóż wygodne buty typu adidasy.

Jeśli po warsztacie ktoś byłby chętny na sesję indywidualnej integracji funkcjonalnej na stole do masażu, to w niedzielę 9-ego października można umówić się na sesję – koszt 200 PLN za 1,5 godziny wspólnej pracy.

O prowadzącym:
Grzegorz Krowicki rozpoczął treningi w praktyce metody Feldenkraisa w 2011 roku w Paryżu pod okiem Myriam Pfeffer w wyniku swoich doświadczeń sportowych i ruchowych, a także odkrył ścieżkę dalszego rozwoju w metodzie Feldenkraisa, pozwalającą na integrację i dawanie nowy kierunek dalszego rozwoju w obszarze ciała, umysłu i emocji. Jego nauczycielami byli także Paul Newton, Sabine Pfeffer, Ted Presland, Francois Combo. Po śmierci Myriam Pfeffer kontynuował naukę w Centro Scientifico del Movimento w Strigara we Włoszech. Tam jego nauczycielami byli: Tina Broccoli, Eilat Almagor, Steve Rosenholz, Anat Krivine, Mara della Pergola, Beatriz Walterspiel, Simone Broccoli. W listopadzie 2016 ukończył szkolenie i uzyskał dyplom certyfikowanego lekarza (nauczyciela) Metody Feldenkraisa.
Jego pasją jest kajakarstwo rzeczne i morskie, ski-alpinizm, nurkowanie, taniec i śpiew. Posiada doświadczenie trekkingowe zdobyte w Indiach, Nepalu, na Kubie, Indonezji, Jordanii, Zanzibarze, Grecji, Kolumbii i na Majorce. Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako chórzysta. Śpiewa w sekcji basowej Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego (WCHM) w Warszawie pod dyrekcją Borysa Somerschafa. Uprawiał jogę, tai chi, Teatr No, taniec nowoczesny, kontakt improwizację, tango, 5Rytmów, pantomimę, teatr Grotowskiego. Od ponad 20 lat doradza firmom i organizacjom w obszarach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi i coachingiem.