Spotkanie otwarte / Wykład w Białymstoku – Metoda Feldenkraisa

Zapraszamy na spotkanie wprowadzające do sobotnich warsztatów z Metody Feldenkraisa – z czym to się je?

(więcej informacji o warsztatach w Białymstoku: https://www.facebook.com/events/1370933133081757/)

Spotkanie odbędzie się w piątek, 4 października 2019 o godz. 18:00 – 21:00

SZTUKA KOCHANIA Instytut Pozytywnych Wibracji, ul. Ludwika Waryńskiego 6/6, Białystok

WSTĘP WOLNY
Dodatkowe informacje i zapisy: Elżbieta Czaczkowska Flow, gsm: 506 236 545

lub atasze@tlen.pl, gsm: 883 666 271

Metoda Feldenkraisa jest metodą rozwoju somatycznego, sposobem na lepsze poznanie siebie – pogłębienia świadomości ciała, lepszej integracji psychiki, physis i emocji. To również przygoda, i powrót do twórczych badań i poszukiwań lepszych bardziej optymalnych rozwiązań, jakie pamiętamy z dzieciństwa. Uruchamia nasz niewykorzystany potencjał, rozwija naszą kulturę kinestetyczną, pozwala uruchomić inteligencję sensoryczną, pozwala zachować sprawność fizyczną, umożliwia połączenie prostoty z elegancją.

Ruch staje się środkiem do samopoznania i uruchamia proces rozwoju, staje się drogą, a nie celem. Nasze ciało zaś lepiej poznane i zrozumiane, zintegrowane z umysłem i emocjami staje się nam przyjacielem na całe życie.

Praktykując Metodę Feldenkraisa uczymy się dostrzegać nowe możliwości nie tylko w zakresie poruszania się, ale i innych obszarów życia. Niezależnie od tego czy praktykujesz jogę, czy gimnastykę słowiańską, tańczysz tango czy contact improwizację, trenujesz triatlon, biegasz maratony, jeździsz na rowerze czy uprawiasz nordic walking ten warsztat jest dla Ciebie.

O prowadzącym:

Grzegorz Krowicki od 20 lat jest praktykiem zarządzania i HR, prowadzi własną firmę doradczą, od lat pasjonuje się sportem, uprawia kajakarstwo śródlądowe i morskie, narciarstwo biegowe, zjazdowe, skialpinizm, jako jeden z pierwszych w Polsce dostrzegł potencjał nordic walkingu, od ponad 20 lat śpiewa w chórach muzyki klasycznej i sakralnej, od czasów studenckich interesował się i praktykował różne formy pracy z ciałem począwszy od teatru Grotowskiego, pantomimy, teatru Noh, jogi, tanga argentyńskiego, 5 rythms, contact improwizacji itd. Poszukiwania doprowadziły go do metody Feldenkraisa, którą poznał na warsztatach Jacka Paszkowskiego. Trening praktyka metody Feldenkraisa rozpoczął w 2011 roku w Paryżu w szkole ś.p. Myriam Pfeffer (http://www.feldenkraisnow.org/myriampfefferi.html). Uczyłem się tam również od takich nauczycieli jak Paul Newton, Sabine Pfeffer, Ted Presland, Francois Combo. Po śmierci mojej nauczycielki i po rocznej przerwie kontynuował naukę w Centro Scientifico del Movimento w Strigarze we Włoszech. Jego nauczycielami byli m.in.: ś.p. Tina Broccoli (https://newscsm.wordpress.com/tina-broccoli/), Eilat Almagor (http://www.restalittle.com/home-cs4j), Steve Rosenholz (https://www.feldenkraisresources.com/category-s/1833.htm), Anat Krivine, Mara della Pergola, Beatriz Walterspiel, Simone Broccoli.

Zostaw odpowiedź