Warszat Feldenkrais (Warszawa) 26.11 -> taniec i ruch – część I

Zapraszam na kolejne warsztaty mojego autorstwa w Warszawie 26 listopada 2022 r.!

Feldenkrais – taniec i ruch, Cześć I – świadomość i medytacja ciała

  1. Ugruntowanie – podłoga, istota ruchu, kalejdoskop rolowania, siadanie jakiego nie znasz, wstawanie bez wysiłku.
  2. Ruch spiralny, eksperymenty z grawitacją.
  3. Feldenkrais joga.
  4. Taniec.

Metoda Feldenkraisa® oferuje unikalny i praktyczny sposób na pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału. Jest to metoda edukacyjna skupiająca się na nauce i ruchu, która może przynieść poprawę ruchu i lepsze funkcjonowanie.
Nazwa pochodzi od nazwiska jej twórcy, Moshe Feldenkraisa (1904-1984), inżyniera i fizyka oraz nauczyciela judo. Metoda Feldenkraisa jest jedną z dwóch obok metody Alexandra najbardziej znanych metod wychowania somatycznego. Metodę tę od dziesięcioleci stosują muzycy, sportowcy, tancerze, aktorzy, ćwiczący jogę, pilates i wszyscy, którzy zajmują się rozwojem osobistym. Podczas warsztatu zanurzymy się w praktyce metody Feldenkraisa. Uczestnicy poznają trzy lub cztery lekcje metody Feldenkraisa obejmujące zróżnicowane wzorce psychoruchowe w obszarze miednicy, obręczy barkowej, oraz klatki piersiowej, a następnie postaramy się ugruntować te doświadczenia w tańcu, ruchu spontanicznym wychodząc od prostych wydawałoby się funkcji ruchowych. Będzie to powrót do czasów dzieciństwa, kiedy kreatywność, otwartość i radość z odkrywania naszego ciała były udziałem każdego z nas. Spróbujemy połączyć szósty zmysł z pamięcią ciała oraz myślą i świadomym działaniem; nie zapomnimy o oddechu, być może włączymy także głos. Wreszcie zajmiemy się codzienną medytacją, funkcjami takimi jak rolowanie, siadanie czy wstawanie, które, są początkiem wszystkich działań ruchowych i jak się okazuje, mogą być również obszarem badań i odkryć. Będzie to pierwszy z cyklu trzech warsztatów zaplanowanych jako pewien proces.


Jakie są korzyści?
• Ulga od napięcia mięśniowego, lepsze poznanie własnego ciała
• Łatwiejsze i pełniejsze oddychanie, metody radzenia sobie ze stresem poprzez ruch
• Większy relaks i dobre samopoczucie, oraz ćwiczenia medytacji ruchowej, którą można stosować na co dzień
• Lepsze wyniki w sporcie, tańcu, muzyce i działaniach performatywnych- rozwinięcie kompetencji psychomotorycznych
• Większa łatwość wykonywania codziennych czynności, większa świadomość ciała
• Zwiększona witalność, oraz świadomość pozwalająca lepiej radzić sobie z dolegliwościami psychosomatycznymi i stresem.

Warsztaty


Z rzeczy praktycznych – będziemy pracować dużo z miednicą i stawami biodrowymi, a także klatką piersiową. Będą lekcje w pozycji leżącej na brzuchu, na plecach, oraz w pozycji siedzącej i stojącej. Będziemy się turlać po podłodze, będziemy eksplorować ruch w różnych sytuacjach i jego aspektach, będziemy mierzyć się z ograniczeniami w obszarze zmysłów i przestrzeni. To czego się nauczymy w będziemy się starali przełożyć na praktykę w tańcu i ruchu spontanicznym przy muzyce. Będzie trochę relaksu i trochę wysiłku, trochę skupienia i trochę śmiechu. Wiele zależy od uczestników. Warsztaty zaprojektowane są jako pierwsza część z tryptyku. 🙂

Szczegóły wydarzenia
Kiedy: 26 listopada 2022 r.
Godziny: 13:00-16:00
Cena: 165 zł (w przypadku dokonania płatności do dnia 14 listopada – cena 150 zł)
Gdzie: Astanga Yoga Studio
ul. Gałczyńskiego 4 (piętro 7) Warszawa
Ilość miejsc: 15-20 osób

Zapisy / szczegóły: Grzegorz Krowicki tel: 660704704, e-mail: studiofeldenkraisa@gmail.com
Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości minimum 75 zł i wysłać maila z imieniem i nazwiskiem i informacją o dokonaniu wpłaty.
Numer konta: HRIS Sp. z o.o. nr 41 1050 1025 1000 0090 8053 5041
Co ze sobą zabrać: wygodny przyjemny strój, matę / koc – bandankę lub apaszkę, mały jasiek pod głowę, bidon z ulubionym napojem oraz przede wszystkim CIEKAWOŚĆ.

O prowadzącym:
Grzegorz Krowicki rozpoczął treningi w praktyce metody Feldenkraisa w 2010 roku w Paryżu pod okiem Myriam Pfeffer w wyniku swoich doświadczeń sportowych i ruchowych, a także odkrył ścieżkę dalszego rozwoju w metodzie Feldenkraisa, pozwalającą na integrację dotychczasowych praktyk rozwojowych w obszarze ciała, umysłu i emocji. Jego nauczycielami byli także Paul Newton, Sabine Pfeffer, Ted Presland, Francois Combo. Po śmierci Myriam Pfeffer kontynuował naukę w Centro Scientifico del Movimento w Strigara we Włoszech. Tam jego nauczycielami byli: ś.p. Tina Broccoli, Eilat Almagor, Steve Rosenholz, Anat Krivine, Mara della Pergola, Beatriz Walterspiel, Simone Broccoli. W listopadzie 2016 ukończył szkolenie i uzyskał dyplom certyfikowanego praktyka (nauczyciela) Metody Feldenkraisa.
Jego pasją jest kajakarstwo rzeczne i morskie, ski-alpinizm, nurkowanie, taniec i śpiew. Posiada doświadczenie trekkingowe zdobyte w Indiach, Nepalu, na Kubie, Indonezji, Jordanii, Zanzibarze, Grecji, Kolumbii i na Majorce. Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako chórzysta. Śpiewa w sekcji basowej Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego (WCHM) w Warszawie pod dyrekcją Borysa Somerschafa. Uprawiał jogę, tai chi, Teatr No, taniec nowoczesny, kontakt improwizację, tango, 5Rytmów, pantomimę, teatr Grotowskiego. Od ponad 20 lat doradza firmom i organizacjom w obszarach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi i coachingiem.

Zapraszam!

Wydarzenie FB: Warsztat Feldenkrais- taniec i ruch. Część I | Facebook

Zostaw odpowiedź