Warszat Feldenkrais (Wwa) 18.03.2023 r. -> taniec i ruch, klatka piersiowa, miednica, równowaga w nierównowadze

Zapraszam na kolejne warsztaty z Metody Feldenkraisa mojego autorstwa w Warszawie 18 marca 2023 r.!

Feldenkrais – taniec i ruch, klatka piersiowa, miednica, równowaga w nierównowadze.

  1. Otwieranie klatki piersiowej i głosu
  2. Odwrócona piramida – miednica,
  3. Rolowanie jakiego jeszcze nie było,
  4. Zabawa z przestrzenią i dźwiękiem,
  5. Medytacja w każdej sytuacji,
  6. Eksperymenty z grawitacją.
  7. Feldenkrais joga.
  8. Taniec i głos.

I to wszystko na co grupa i przestrzeń pozwoli…

Metoda Feldenkraisa® oferuje unikalny i praktyczny sposób na pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału. Jest to metoda edukacyjna skupiająca się na nauce i ruchu, która może przynieść poprawę sprawności ruchowej i lepszą integrację funkcjonalną.
Nazwa pochodzi od nazwiska jej twórcy, Moshe Feldenkraisa (1904-1984), inżyniera i fizyka oraz nauczyciela judo. Metoda Feldenkraisa jest jedną z dwóch – obok metody Alexandra – najbardziej znanych metod edukacji somatycznej. Metodę tę od dziesięcioleci stosują muzycy, sportowcy, tancerze, aktorzy, ćwiczący jogę, pilates i wszyscy, którzy zajmują się rozwojem osobistym.

Podczas tego warsztatu zanurzymy się w praktyce metody Feldenkraisa. Uczestnicy poznają trzy lub cztery lekcje metody Feldenkraisa obejmujące zróżnicowane wzorce psychoruchowe w obszarze miednicy, obręczy barkowej, oraz klatki piersiowej, a następnie postaramy się ugruntować te doświadczenia w tańcu, ruchu spontanicznym wychodząc od prostych wydawałoby się funkcji ruchowych. Będzie to powrót do czasów dzieciństwa, kiedy kreatywność, otwartość i radość z odkrywania naszego ciała były udziałem każdego z nas. Spróbujemy połączyć szósty zmysł z pamięcią ciała oraz myślą i świadomym działaniem. Nie zapomnimy o oddechu, być może włączymy także głos.
Wreszcie zajmiemy się codzienną medytacją, funkcjami takimi jak rolowanie, siadanie czy wstawanie, które, są początkiem wszystkich działań ruchowych i jak się okazuje, mogą być również obszarem badań i odkryć.

Będzie to trzeci warsztat z cyklu „Feldenkrais – taniec i ruch” i nie ostatni. Warsztaty zostały pomyślane jako moduły, kolejność tych modułów nie jest obowiązkowa. Zatem jeśli nie byłaś / byłeś na części pierwszej, z powodzeniem możesz wziąć udział w części trzeciej, potem drugiej, a następnie pierwszej – jeśli zechcesz.

Jakie są korzyści?
• Ulga od napięcia mięśniowego, lepsze poznanie własnego ciała,
• Łatwiejsze i pełniejsze oddychanie, metody radzenia sobie ze stresem poprzez ruch,
• Większy relaks i dobre samopoczucie, oraz ćwiczenia medytacji ruchowej, którą można stosować na co dzień,
• Lepsze wyniki w sporcie, tańcu, muzyce i działaniach performatywnych – rozwinięcie kompetencji psychomotorycznych,
• Większa łatwość wykonywania codziennych czynności, większa świadomość ciała,
• Zwiększona witalność, oraz świadomość pozwalająca lepiej radzić sobie z dolegliwościami psychosomatycznymi i stresem.

Warszat Feldenkrais – Taniec i ruch, klatka piersiowa, miednica, równowaga w nierównowadze

Z rzeczy praktycznych – będziemy pracować dużo z miednicą i stawami biodrowymi, a także klatką piersiową. Będą lekcje w pozycji lezącej na boku, na plecach, oraz w pozycji siedzącej i stojącej. Będziemy się turlać po podłodze, będzie dużo ruchu w kilku poziomach. Będziemy eksplorować ruch w różnych sytuacjach i jego aspektach, będziemy mierzyć się z ograniczeniami w obszarze zmysłów i przestrzeni. To czego się nauczymy będziemy się starali przełożyć na praktykę w tańcu i ruchu spontanicznym oraz emisji głosu przy muzyce. Będzie trochę relaksu i trochę wysiłku, trochę skupienia i trochę śmiechu. Wiele zależy od uczestników 🙂 Jest to trzecia część warsztatów z tryptyku. Aby wziąć udział w warsztatach nie musisz być uczestniczką/kiem poprzednich części warsztatowych

Szczegóły wydarzenia:
Kiedy: 18 marca 2023 r.
Godziny: 12:00-16:00
Cena: 200 zł (w przypadku dokonania płatności pełnej kwoty do dnia 1 marca – cena 180 zł -> EARLY BIRD).
Gdzie: Astanga Yoga Studio, ul. Gałczyńskiego 4 (piętro 7), Warszawa
Ilość miejsc: 15-17

Zapisy / szczegóły: Grzegorz Krowicki, tel.: 660 704 704, e-mail: studiofeldenkraisa@gmail.com

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 90 zł i wysłać maila z imieniem i nazwiskiem i informacją o dokonaniu wpłaty.
Numer konta: HRIS Sp. z o.o., nr: 41 1050 1025 1000 0090 8053 5041

Co ze sobą zabrać? Wygodny, swobodny, przyjemny strój, w którym lubisz się ruszać, matę / koc, bandankę lub apaszkę, mały jasiek pod głowę, wodę oraz przede wszystkim CIEKAWOŚĆ SIEBIE.


O prowadzącym:
Grzegorz Krowicki rozpoczął treningi w praktyce metody Feldenkraisa w 2010 roku w Paryżu pod okiem Myriam Pfeffer w wyniku swoich doświadczeń sportowych i ruchowych, a także odkrył ścieżkę dalszego rozwoju w metodzie Feldenkraisa, pozwalającą na integrację dotychczasowych praktyk rozwojowych w obszarze ciała, umysłu i emocji. Jego nauczycielami byli także Paul Newton, Sabine Pfeffer, Ted Presland, Francois Combo. Po śmierci Myriam Pfeffer kontynuował naukę w Centro Scientifico del Movimento w Strigara we Włoszech. Tam jego nauczycielami byli: ś.p. Tina Broccoli, Eilat Almagor, Steve Rosenholz, Anat Krivine, Mara della Pergola, Beatriz Walterspiel, Simone Broccoli. W listopadzie 2016 ukończył szkolenie i uzyskał dyplom certyfikowanego praktyka (nauczyciela) Metody Feldenkraisa.
Jego pasją jest kajakarstwo rzeczne i morskie, ski-alpinizm, nurkowanie, taniec i śpiew. Posiada doświadczenie trekkingowe zdobyte w Indiach, Nepalu, na Kubie, Indonezji, Jordanii, Zanzibarze, Grecji, Jordanii, Kolumbii i na Majorce. Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako chórzysta. Śpiewa w sekcji basowej Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego (WCHM) w Warszawie pod dyrekcją Borysa Somerschafa. Uprawiał jogę, tai chi, Teatr No, taniec nowoczesny, kontakt improwizację, tango, 5Rytmów, pantomimę, teatr Grotowskiego. Od ponad 20 lat doradza firmom i organizacjom w obszarach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi i coachingiem.

Zapraszam!

Wydarzenie FB: https://fb.me/e/2BI1hCm72

#feldenkrais #somatyka #warsztatruchowy #astangayoga #warszawa #pogodzinach